Overzicht

Overstaproute VO+

Als de school (PO, SO of SBO) een overstap naar een VO+ klas overweegt, is het zaak om tijdig zaken in gang te zetten om gezamenlijk een goede afweging te maken. Voor verwijzing naar het VO+ is een pre-advies nodig. Scholen vragen een pre-advies aan bij Samenwerkingsverband V(S)O Duin- en Bollenstreek, voor leerlingen woonachtig in een van de gemeenten binnen de Duin- en Bollenstreek. Meer informatie volgt z.s.m.

Het doel VO+ is leerlingen met specifieke onderwijsbehoeften een kans te bieden op het behalen van een diploma binnen het regulier vo-onderwijs. Zie informatiebrochure VO+ (downloads onderaan deze pagina).

 

Toelichting:

Lees hier een toelichting op de procedure en antwoorden op meeste gestelde vragen.

• Leerlingen in beeld brengen (groep 7)

De basisschool brengt in groep in groep 7 de leerlingen in beeld waarbij de (huidige en verwachte) mate van aandacht en begeleiding zodanig is, dat betrokkenen twijfelen tussen het regulier vo, een vo+ klas of vso:

    • Er is gerichte aandacht en begeleiding nodig op het sociale emotionele-communicatieve gebied en schoolse vaardigheden.
    • Daarvoor is reeds ondersteuning (en jeugdhulpverlening) ingezet, waardoor er een beeld is van wat er werkt voor de leerling.
    • De leerling heeft een actueel OPP of groeidocument (eind groep 7).

Bespreek het voorlopige schooladvies en de benodigde ondersteuning met de ouders zodat zij zich tijdig en zorgvuldig kunnen oriënteren op welke school hun kind de gewenste ondersteuning kan bieden.

Om na te gaan of plaatsing in een VO+ klas eventueel passend lijkt en welke stappen ondernomen moeten worden, kan het PO (in groep 7, na de meivakantie) contact opnemen het  Samenwerkingsverband V(S)O Duin- en Bollenstreek. Meer informatie volgt z.s.m.